W dniu 23 września 2019 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka, zastępca wójta gminy Kłodzko Urszula Panterałka, zastępca burmistrza miasta Kłodzka Wiesław Tracz, zastępca wójta gminy Nowa Ruda Ryszard Czerewaty, szefowie służb mundurowych powiatu kłodzkiego, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Nowy samochód to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego na podwoziu MAN i zbiornikiem wody o pojemności 5000 dm3. Został zakupiony w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach programu Infrastruktura i Środowisko „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach” etap IV. Koszt zakupu to kwota bliska 1,2 mln zł. Samochód będzie służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Kłodzku, gdzie był długo wyczekiwany i entuzjastycznie powitany.

Źródło: www.tvsudecka.pl

Zdjęcia: Zygmunt Byrski